Program do projektowania maszyn

Spis treści

CAD do projektowania pozwala specjalistom tworzyć zaawansowane komponenty, których projekt może zostać wykorzystany w rozmaitych dziedzinach. Jedną z nich jest branża konstrukcyjno-technologiczna, która nastawiona jest na kompleksowe rozwiązania. Czy program do projektowania maszyn IronCAD, uznawany za zamiennik AutoCAD Mechanical, sprosta oczekiwaniom inżynierów?

Konstruktorzy i projektanci urządzeń mechanicznych mogą sprawnie poruszać się w środowisku 3D, tworząc niestandardowe projekty w krótszym czasie. IronCAD to coś więcej niż CAD do projektowania – to nowa jakość pracy i wyjątkowo wyspecjalizowane narzędzia. Nastawienie na komfort użytkownika oraz jego zadowolenie to kwestie, które producenci oprogramowania wzięli sobie szczególnie do serca.

Zamiennik AutoCAD Mechanical

 

Program do projektowania maszyn umożliwia dwa tryby modelowania. Pierwszy, czyli modelowania tradycyjne, opiera się na wiązaniach i parametrach. Drugi rodzaj to modelowanie dynamiczne (bezpośrednie), które polega na pracy na gotowych komponentach 3D, dzięki nieskomplikowanej opcji „przeciągnij i upuść”. To fundamentalne zalety, które wyróżniają IronCAD na rynku.

Co więcej, CAD do projektowania posiada m.in. narzędzie do analizy kolizji i ruchu, funkcję HWDrill, możliwość tworzenia własnych katalogów i bibliotek oraz możliwość generacji dokumentacji technicznej, wycen oraz jakościowych wizualizacji. Inżynierowie mogą spodziewać się profesjonalnych projektów, których wykonanie jest dużo łatwiejsze, dzięki odpowiednim nakładkom branżowym.

Jednymi z nich są IRONCAD COMPOSE oraz OneCNC XR7 Mill, wspomagające pracę konstruktora na każdym etapie. Modelowanie inżynierskie za pomocą innowacyjnych narzędzi jest niebywale rzetelne, a całościowy proces projektowania i wytwarzania nie jest czasochłonny. Zarówno specjalista z długim stażem, jak i ten zaczynający swoją karierę zawodową ma szanse wykorzystać szeroki potencjał programu, który współcześnie może być uznawany za zamiennik AutoCAD Mechanical.