Czy wynajęcie prywatnego detektywa jest kosztowne?

Jedno z pytań głównych kierowanych do agencji detektywistycznej dotyczy bezpośrednio cennika. Jest to sytuacja jak najbardziej zrozumiała, ponieważ większość ludzi chce wiedzieć na jaką konkretnie kwotę być przygotowanym, gdy już przychodzi do samej płatności. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Ciekawe dyskusje mają na pewno miejsce na różnego rodzaju forach detektywistycznych. W takich miejscach wypowiadają się detektywi oraz do tego klienci. Podają kwoty rzędu około trzydziestu złotych za godzinę pracy, a nawet kilku tysięcy złotych za sprawę. Jeszcze w innym miejscu ktoś przytoczył bardzo dobry przykład dotyczący śledzenia osób, na który się składają takie elementy jak chociażby przejazdy drogami płatnymi, zamawianie czegoś do picia w kawiarni gdzie się śledzi kochanków. Do detektywów wpływają bardzo różne zapytanie, a więc nie jest tak, że mówimy tutaj zawsze o jeżdżeniu za kimś czy też godzinami spędzonymi na wyczekiwaniu. Takim przykładem może być temat rozumianej szeroko ochrony informacji gdzie stawki ustalić można z góry, powiększone o koszty ewentualne dojazdu.

A jak wygląda to z punktu widzenia konkretnej agencji detektywistycznej. Detektyw Warszawa oferuje bazową kwotę 1800 złotych za sprawę. Czy jest to dużo? Można śmiało powiedzieć, że jest to pojęcie względne,  ponieważ z naszego punktu widzenia – na to się składają takie rzeczy jak roboczogodziny, sprzęt profesjonalny szpiegowski, czy też wspomniane już powyżej przejazdy.

Ostatecznie z pewnością najbardziej istotny jest efekt końcowy. Mowa tutaj o nagraniu, które uznane będzie przez Sąd, raporty tak, aby klient doskonale wiedział za co płaci. To jest nam w stanie zagwarantować detektyw Warszawa. Przed podjęciem współpracy z danym biurem detektywistycznym koniecznie musimy zwrócić uwagę na posiadaną licencję. Wówczas dowód może być wykorzystany podczas sprawy. Musimy mieć to na względzie, aby później nie było żadnych problemów. Chcemy, aby współpraca przebiegała sprawnie.