Jakie są najlepsze opryskiwacze ogrodnicze?

Ochrona roślin to jedno spośród najistotniejszych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie. Obejmuje m.in. walkę z dolegliwościami, pasożytami oraz zachwaszczeniem. By funkcjonowania były dobre, niezbędny jest odpowiedni opryskiwacz – wydajny, bezpieczny oraz dostosowany do spraw. Jaki opryskiwacz zakupić do ogrodu?

Opryskiwacz do ogrodu – do czego będzie niezbędny?

Opryskiwacz do ogrodu znamiennie pomoże nam mnóstwo zabiegów pielęgnacyjnych. Jedną spośród jego ważnych korzyści jest to, iż pomoże regularnie rozprowadzić nawóz po całej przestrzeni. Przeważnie sprzęt tenże wybiera się także do aplikacji przeróżnego typu preparatów ochrony roślin, jakie mają ochronić własne uprawy przed wybranymi pasożytami lub chwastami. Mnóstwo osób stosuje ich także do nawilżania roślin wodą – w szczególności ową technikę wykorzystuje się w domu, by zadbać o duży stopień wilgoci.

Opryskiwacze ręczne

Opryskiwacze ogrodnicze ręczne to najmniejsze oraz najtańsze akcesoria. Stosujemy je trzymając wprost w rękach. Ich pojemniki mogą zawierać od 0,5 do 2 litrów cieczy. Ze względu na małe pojemności wystarczają do nawilżania poszczególnych, małych roślin hodowanych w domu, na balkonie czy tarasie. Można ich stosować również do nawilżania liści wodą oraz robienia prac domowych, jak np. mycie okien. W ogrodzie mogą się przydać do oprysków, kiedy choroba lub szkodnik zaatakował pojedyncze, niewysokie rośliny oraz przygotowywanie większej liczby cieczy roboczej nie ma sensu.

Opryskiwacze ciśnieniowe plecakowe oraz naramienne — do przydomowych ogródków oraz małych działek

Na trochę większe przestrzenie, na przykład do oprysku małych ogrodów czy działek, lepiej dobrać opryskiwacz ręczny ciśnieniowy. Dzięki jego zastosowaniu dobrze opryskasz trawniki, drewna lub większe przestrzenie roślin uprawnych. Poprzez pompowanie rączką urządzenia w pojemniku wzrasta ciśnienie, natomiast po otwarciu zaworu, ciecz rozpylana jest poprzez dużą lancę rozpylacza. Poszczególne rodzaje opryskiwaczy ciśnieniowych ręcznych. Mają również szelki, jakie umożliwiają jego przenoszenie na ramieniu.