Czym powinien charakteryzować się fotel biurowy do pracy w domu?

Jeżeli Twoja praca wiąże się z długimi godzinami spędzonymi przed biurkiem, powinieneś zadbać o swój kręgosłup i zaopatrzyć się w odpowiedni fotel. Dobrze dobrany fotel biurowy to gwarancja wykonywania pracy, bez narażania kręgosłupa. Kiedy pracujesz w biurze najczęściej taki fotel znajduje się w jego wyposażeniu, ale co w sytuacji kiedy musisz przenieść się z pracą do domu? Jaki fotel biurowy do domu będzie najlepszy?

Fotel biurowy stanowi niezbędny element wyposażenia każdego biura, ale coraz częściej można spotkać go w wyposażeniu domu. Przydatny jest zwłaszcza, gdy praca odbywa się w trybie zdalnym. Taki fotel sprawi, że kręgosłup nie będzie narażony na szwank, a jego pozycja będzie zdrowa i ergonomiczna. Fotel biurowy to dobre rozwiązanie także dla zawodowych graczy, youtuberów lub streamerów, którzy spędzają długie godziny przed ekranem monitora, lub po prostu dla osób, które lubią spędzać swój wolny czas serfując po Internecie. Dobry fotel biurowy do domu powinien charakteryzować się przede wszystkim:

  • możliwością regulacji nachylenia oparcia,
  • mobilnością,
  • solidną postawą,
  • oddychającym materiałem,
  • dobrymi jakościowo kółkami, np. z kauczuku,
  • regulowanym siedziskiem i podłokietnikami,
  • oraz wyprofilowanym oparciem.

Dodatkowo, regulacja nachylenia oparcia powinna mieć możliwość zablokowania, aby nie narażać użytkownika na nieplanowaną zmianę położenia. Podstawę fotela powinien stanowić solidny, a przede wszystkim sztywny stelaż wykonany z metalu – najlepiej o pięcioramiennej podstawie. Istotne są także kółka, które powinny być wykonane z miękkiego materiału np. kauczuku, ponieważ wszystkie inne materiały, takie jak np. plastik, mogą porysować podłogę. Dobrze kiedy fotel biurowy do domu będzie także wyposażony w dwie poduszki , tak aby jednak dbała o ergonomiczne położenie karku, a druga natomiast pozwalała na wygodne oparcie. Należy podkreślić, że podczas pracy z komputerem, oprócz wygodnego fotela, istotne są także inne kwestie, takie jak np. odpowiednia odległość od monitora.  Sprawdź https://shelter.pl/product-category/fotel-biurowy-do-domu/