Jak wybrać nowoczesne i wytrzymałe bramy garażowe?

Zakup bramy garażowej zawsze wiąże się z szeregiem pytań, dzięki którym staramy się znaleźć odpowiedź na to, która brama będzie w naszym przypadku najlepsza. Czy lepiej zdecydować się na bramy garażowe klasyczne, z ręcznymi systemami ich otwierania, pozbawione elektroniki i innych dodatków, czy może wręcz przeciwnie? Jaką firmę wybrać do montażu takiej bramy i na co zwracać uwagę? A na koniec najważniejsze: z jakimi kosztami musimy się liczyć w przypadku takiej inwestycji?

Współczesne bramy garażowe możemy podzielić na kilka różnych typów: ze względu na sposób ich otwierania wyróżniamy instalacje manualne oraz automatyczne. Ze względu na materiał wykonania: stalowe, aluminiowe, wyprodukowane z tworzyw sztucznych, a nawet drewniane. Mnogość bram dostępna w ofertach firm zajmujących się takimi systemami, jest bardzo duża i również nie ułatwia wyboru. Na samym początku warto wiec podjąć dwie kluczowe decyzje: miedzy bramą bez napędu, a tą z napędem oraz decyzję o tym, czy montaż przeprowadzi firma lokalna, czy pochodząca z dalszej części Polski?

Bramy garażowe z napędem sprawdzą się o wiele lepiej w sytuacjach, w których nie chcemy nadwyrężać sił własnych i zdrowia pozostałych członków rodziny i zależy nam na maksymalnej prostocie ich otwierania. W przypadku takich bram wystarczy naciśnięcie przycisku i brama otworzy się sama. Bez zginania się, bez wychodzenia z auta, bez nadmiernego angażowania kręgosłupa. Z kolei wybór firmy ograniczony do wykonawców lokalnych, będzie tańszy w kosztach i zapewni nam również szybki serwis w razie jakichkolwiek przyszłych problemów.