Modelowanie BIM, a program dla konstruktora

Nowoczesny program dla konstruktora powinien umożliwiać sprawne modelowanie BIM. Technologia modelowania informacji o budynku jest na tyle powszechna, że zdecydowana większość pracowni niemal na całym świecie ją wykorzystuje. Dlaczego jest tak popularna? Bo zrewolucjonizowała i usprawniła branżę budowniczą.

Modelowanie BIM pozwala na wgląd w informacje z każdego etapu realizacji. Jest to duże uproszczenie w trakcie pracy, ale także na przyszłość. Dzięki BIM dużo prostsze będą wszelkie modernizacje i przebudowy już powstałych obiektów. Jest to jeden z powodów, dla których tak bardzo korzystne jest postawienie na program dla konstruktora, który obsługuje wspomnianą technologię.

Ważna jest także możliwość współpracy specjalistów z różnych branż. Oznacza to, że każdy etap ze sobą współgra – zarówno projektowanie konstrukcji żelbetowych, jak i modelowanie obiektu oraz jego realizacja już na placu budowy. Przekłada się to na sprawniejszą pracę, szybszą realizację i większe zadowolenie inwestora.

Narzędzie, które przyspiesza projektowanie konstrukcji żelbetowych to np. Allplan Engineering. Jest to innowacyjne oprogramowanie dedykowane inżynierom i konstruktorom. Jest ono w pełni kompatybilne z modułem dla architektów (Allplan Architecture) i modułem do zarządzania (Allplan BIMPlus).

Projektowanie konstrukcji żelbetowych wymaga precyzji, a odpowiedni program komputerowy CAD 3D / BIM znacznie to ułatwia. Allplan jest wsparciem na każdym etapie – umożliwia rysowanie zbrojenia w 2D/3D, szybkie tworzenie schematów zbrojeniowych oraz tworzenie dokumentacji i zestawień. To wszystko przekłada się na efektywną i szybką pracę.

Co ciekawe, Allplan dostępny jest z wieczystą licencją. Jest to wyjątkowe, ponieważ zdecydowana większość programów dla konstruktorów objęta jest licencją czasową – czyli możliwa jest tylko subskrypcja (wypożyczenie). W przypadku Allplan oczywiście można zakupić coroczne aktualizacje (program jest nieustannie rozwijany), ale nie jest to koniecznością.

Źródło informacji: https://allbim.pl/