Programy do wizualizacji 3D

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi dla projektantów wnętrz i architektów, stosowanych w celu jak najlepszej prezentacji swoich projektów w formie graficznej. W zależności od upodobań specjaliści mają do wyboru Revit wizualizacje, ArchiCAD wizualizacje, narzędzie eyecad, lumion czy Twinomotion oraz inne.

Revit wizualizacje tworzone są często przy pomocy oprogramowania Lumion. Dzięki niemu możliwe jest szybkie przekształcanie projektów 3D w wizualizacje, ale także animacje i panoramy 360. Producenci podkreślają, że zastosowanie narzędzia jest stosunkowo proste, a Revit wizualizacje są realistyczne i stanowią doskonały sposób prezentacji projektów klientom.

Również ArchiCAD wizualizacje mają swoich zwolenników. W tym przypadku także architekci często sięgają się po narzędzie Lumion, aby podnieść jakość swoich prezentacji. Współpraca narzędzi jest prosta i płynna. ArchiCAD wizualizacje mogą być także generowane bezpośrednio z programu, ale ich jakość jest wówczas znacznie niższa.

Przyjrzyjmy się kolejnemu narzędziu. Twinmotion wymagania są nieco inne niż w przypadku narzędzia lumion, ale również obsługuje formaty ArchiCADa i Revita. Jest on doceniany przede wszystkim za szybkość pracy i prostotę obsługi. Program daje możliwości, aby przekonać klientów do swojej wizji i możliwie jak najdokładniej przekazać im wszystkie szczegóły.

Wracając do Twinmotion wymagania, to działa on zarówno na systemie operacyjnym Windows, jak i MAC (podobnie, jak wspomniane na początku narzędzie eyecad VR). Rekomendowany procesor to Quad-core Intel lub AMD, 4.5 GHz lub szybszy (Windows) lub Intel Core i7 lub AMD, 3.2 GHz lub szybszy (MAC).

Twinmotion wymagania, podobnie jak w przypadku lumion czy eyecad często są istotnym czynnikiem podczas planowania zakupu. Jeżeli nie planujemy skompletowania nowego sprzętu komputerowego, to konieczne jest dopasowanie narzędzia do tego, czym dysponujemy. Producenci podają zarówno minimalne wymagania, jak i rekomendowane. Jeżeli planujesz robić wysokiej jakości wizualizacje, w jak najkrótszym czasie to lepiej jest brać pod uwagę dane rekomendowane.

Więcej informacji na https://www.eyecad.pl/