BIM DLA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA

Budownictwo było jedną z pierwszych dziedzin, która z powodzeniem zaadaptowała na swój grunt BIM. Modelowanie informacji o budynku, tworzenie cyfrowego zapisu, który będzie go dotyczył, a wreszcie przechowywanie całej dokumentacji związanej z projektem w jednym miejscu – to tylko niektóre zalety płynące z tego podejścia.

Jeszcze kilka lat temu ciężko było sobie wyobrazić pracę na realistycznych danych na tak wczesnych fazach projektu. Digitalowy zapis pozwala na wczesne wyeliminowanie wszelkich nieprzewidzianych błędów, a także na pracę wszystkich osób zaangażowanych w pracę w jednym czasie. Modelowanie budynku w oparciu o współpracę to podejście, które nadaje projektowaniu budynków szerszy wymiar. Projektowanie 3D to najprostszy sposób na to, aby realizacja odpowiadała w sposób możliwie jak najlepszy na potrzeby klientów i inwestorów, a także była zgodna ze wszystkimi wymaganiami technicznymi, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania budynku.

Producenci oprogramowania Allplan zadbali o to, aby inżynierowie budownictwa znaleźli w nim kompleksowe, wielofunkcyjne i uniwersalne narzędzie, które pozwoli na tworzenie projektu w oparciu o komunikację i ścisłą współpracę. Zaprojektowanie całego cyklu życiu budynku, a także wykorzystywanie dopasowanych modeli 3D możliwe do wykonania w jednym programie to ogromne ułatwienie zarówno dla wykonawców, jak i zleceniodawców.

Co ważne, producenci oprogramowania Allplan posiadają bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę, która pomaga we wdrażaniu BIM w firmach, w których do tej pory praca odbywała się na modelach 2D. Odpowiednie zaplecze merytoryczne i technicznej, a także stały dostęp do możliwości skorzystania z porady zapewniają użytkownikom komfort działania i pozwalają jeszcze lepiej wykorzystywać potencjał jaki niesie ze sobą wdrożenie BIM. Osoby, które udzielają pomocy we wdrożeniach zdają sobie sprawę z tego, że wśród klientów panuje odmienny poziom zaawansowania w wykorzystywaniu BIM i do każdego przypadki podchodzą indywidualnie.