Projektowanie 3D a budownictwo i architektura

Czy specjalizując się w zarówno branży budowlanej jak i w branży architektonicznej, możliwe jest korzystanie z jednego oprogramowania, które w jednakowym stopniu zaspokoi oczekiwania oraz wymagania użytkowników? Tak, projektowanie architektury i konstrukcji w jednym programie jest dostępne w niektórych rozwiązaniach usytuowanych na rynku ofert. Jakie niesie ze sobą korzyści?

Projektowanie 3D w technologii BIM to główna zaleta współczesnych narzędzi, które poprawia jakość pracy, dzięki możliwości współpracy pomiędzy specjalistami z odmiennych branż. BIM uznawane jest za teraźniejszość, a nawet konieczność w projektowaniu. Umożliwia swobodną wymianę danych, zachowanie wszelkich zmian dokonywanych w projekcie, a także generowanie pełnej dokumentacji tworzonego obiektu.

Allplan, czyli projektowanie architektury i konstrukcji w jednym programie

Oprogramowanie Allplan cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza dlatego, że traktowane jest zarówno jako program dla konstruktora, jak i program dla architekta. Projektowanie 3D w BIM sprawdza się w obydwóch dziedzinach, a nawet przeformowało się w wymagany standard pracy. Mimo że środowisko pracy tych zawodów się rożni, oprogramowanie dostosowane jest do wymagań każdego z użytkowników.

Projektowanie architektury i konstrukcji w jednym programie jest możliwe, dzięki udostępnionym modułom – Allplan Architecture oraz Allplan Engineering. Traktowany jest więc jako odpowiedni program dla konstruktora oraz architekta, otwierający przed specjalistami szerokie możliwości projektowe. Przenoszenie informacji o budynku bez utraty danych to fundament pożądanej specyfiki pracy.

Projektowanie 3D w BIM to wartościowe rozwiązanie dla inwestorów, dla których stanowi bazę niezbędnej wiedzy podczas podejmowania kluczowych decyzji. Program dla konstruktora i architekta Allplan otwiera nowe możliwości przed użytkownikami i pozwala cieszyć się profesjonalnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym projektowaniem w technologii BIM.