Program do projektowania maszyn – zamiennik AutoCAD Mechanical

Rozwiązanie marki Autodesk to prawdopodobnie najpopularniejszy program do projektowania maszyn, parametryczny CAD 3D. Dlaczego więc coraz większym zainteresowaniem cieszy się zamiennik AutoCAD Mechanical? Możemy wyróżnić trzy przyczyny: cena, sposób licencjonowania oraz wysoka jakość tzw. alternatyw.

Parametryczny CAD 3D w atrakcyjnej cenie z wieczystą licencją dla wielu jest znacznie bardziej kuszący niż subskrypcja. Regularne opłacanie narzędzi wiąże się ze sporymi, cyklicznymi kosztami, które należy wkalkulować w budżet. Czy nie lepiej jest zapłacić za narzędzie raz i trzymać je na własność? Wiele osób twierdzi, że tak.

Zamiennik AutoCAD Mechanical kosztuje mniej, ale wcale nie oznacza to, że jego jakość musi być gorsza. Rynek jest na tyle szeroki, że można znaleźć naprawdę dobry program do projektowania maszyn, który będzie przystępny nawet w przypadku mniejszych zakładów produkcyjnych. Nie każdy i nie na każdym etapie działalności może pozwolić sobie na zakup topowych produktów.

Pytanie, czy nawet jeżeli przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na parametryczny CAD 3D z najwyższej półki, to czy jest to uzasadnione ekonomicznie? Relacja ceny do jakości powinna być korzystna dla konsumenta, niezależnie od jego budżetu.

Przykładowy program do projektowania maszyn, który czasami określany jest jako zamiennik AutoCAD Mechanical to IRONCAD. Wyróżnia się wieloma swoistymi cechami w tym np. dwie metody projektowania, podwójny silnik graficzny, wieczysta licencja i wiele więcej… Pozwala na płynne tworzenie zaawansowanych projektów, swobodną wymianę plików o różnych formatach. Konsumenci doceniają te cechy i coraz chętniej sięgają po produkt.

IRONCAD to parametryczny CAD 2D/3D. Dzięki temu użytkownik nie musi dokupować dodatkowej licencji oprogramowana CAD 2D. Jest to kolejna oszczędność, która ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku wielostanowiskowych przedsiębiorstw. Niezależnie od tego, czy chcesz wybrać lidera rynku, czy tańszą alternatywę – pamiętaj, że masz wybór. Przed ostateczną decyzją przetestuj i porównaj jak największą liczbę programów, dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja decyzja jest najlepsza z możliwych.