Czy program do rysowania konstrukcji stalowych może jednocześnie służyć jako narzędzie ułatwiające obliczanie konstrukcji żelbetowych? Oczywiście tak, rynek oferuje kompleksowe rozwiązania, czego przykładem jest SCIA Engineering. Jest to program do tworzenia konstrukcji stalowych, ale także do modelowania, analizy, a nawet wygodnego raportowania wyników.
Program do rysowania konstrukcji stalowych umożliwia także indywidualne dostosowanie wygenerowanego dokumentu, w tym dopasowanie arkuszy kalkulacyjnych, zdjęcia oraz dowolnego tekstu. Dzięki tym funkcjom dokumentacja nie tylko jest wysokiej jakości, ale także skrojona na miarę potrzeb konkretnych wytycznych realizacji.
Obliczanie konstrukcji żelbetowych, projektowanie zbrojenia, czy obliczanie pęknięć dla belek to tylko przykłady w obrębie projektowania w oparciu o normy, które oferuje wszechstronny program do tworzenia konstrukcji stalowych (i nie tylko). SCIA Engineer to przede wszystkim narzędzie, które pozwala projektować nie tylko budynki, ale także obiekty budowlane (np. śluzy i mosty), obiekty przemysłowe (np. hale stalowe) oraz projekty specjalne (np. rusztowania).
Uniwersalny program do rysowania konstrukcji stalowych cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród inżynierów niemal na całym świecie. Został wykorzystany w wielu projektach m.in. podczas tworzenia brukselskiej wieży TBR (Belgia), mostu nad Rzeką Ren (Niemcy), stadionu piłkarskiego Dunajska Streda (Słowacja), czy Pontstegier (Holandia).
Narzędzie sprawdza się zarówno w dużych, jak i małych projektach. Całość podzielona jest na moduły: Concept, Proffesional i Expert. Różnią się pomiędzy sobą możliwościami, ale także ceną. Dzięki temu można dopasować system do swoich preferencji i potrzeb. Wersja Concept jest najbardziej okrojona, natomiast wersja Expert zawiera wszystkie funkcje.
Każda osoba, która chce zgłębić funkcjonalności poszczególnych modułów, może pobrać bezpłatną wersję demonstracyjną ze strony polskiego dystrybutora.