iPhone 12 piękniejszy niż kiedykolwiek!

Spis treści

Niedawno koncern Apple udostępnił większą garść szczegółów dotyczących szumnie zapowiadanego flagowego produktu z serii iPhone tym razem oznaczonego numerem 12. Ma on łączyć w sobie to, co najlepsze z udanej serii 11 oraz kilka nowych rozwiązań i zapowiada się obiecująco.

Wygląd

iphone12

Stylowa obudowa nowego produktu Apple’a ma łączyć w sobie prostotę i elegancję w postaci zaokrąglonych brzegów podobnych do tych, jakie posiada iPhone 4 oraz 5s natomiast przód i tył będzie pokryty szkłem. Z tyłu zauważyć można także czteroobiektywowy aparat (trzy widoczne oraz jeden ukryty za lidarem znanym z nowego iPada Pro) wpisanym w kwadratowy, aczkolwiek nieco mniejszy niż w przypadku serii 11 notch. Grubość smartfona ma wynosić 7,4 mm natomiast ramki mają być znacznie pomniejszone w stosunku do poprzedniej serii (2,3 mm w serii 12 natomiast 4 mm w iPhone 11). Dostępne mają być cztery warianty kolorystyczne – różowy, biały, czarny oraz zielony, rozważane jest także wprowadzenie wersji w kolorze niebieskim (Navy Blue).

Warianty

Nowy iPhone 12 standardowo ma być dostępny w czterech wariantach ze znanym z doskonałej jakości ekranem OLED:

  • iPhone z ekranem o przekątnej 5,4 cala
  • iPhone z ekranem o przekątnej 6,1 cala
  • iPhone Pro z ekranem o przekątnej 6,1 cala
  • iPhone Pro Max z ekranem o przekątnej aż 6,7 cala

Podstawowe wersje iPhone mają być wyposażone w dwuobiektywowy aparat natomiast wersje Pro w trzyobiektywowy z laserowym sensorem głębi ToF).
Wszystkie modele mają być wyposażony w nowy procesor A14, który jako pierwszy z wprowadzonych na rynek urządzeń mobilny ma przekroczyć magiczną granicę taktowania 3 GHz (3,1 w porównaniu do 2,7 w przypadku obecnego układu A13 Bionic). iPhone z serii 12 mają posiadać 6 GB RAMu natomiast wersja podstawowa 4 GB.

Planowana data premiery powinna odbyć się za około półroku (we wrześniu) jednak ze względu na panującą obecnie pandemię koronawirusa może ulec zmianie.