Jaki materac wybrać?

Zdrowy sen to podstawa, dlatego aby zadbać o komfort wypoczynku warto wybrać ergonomiczny materac, który pozwoli zapomnieć o bólach kręgosłupa, bezsenności oraz innych nieprzyjemnych dolegliwościach. W ofercie sklepu Common znajdziesz szeroką ofertę na wysokiej jakości łóżka i stelaże, a także materace piankowe, sprężynowe czy kokosowe o różnych wymiarach, funkcjach oraz zastosowaniach.

Jaki materac dla jednej osoby?

Szukając materaca dla siebie warto zwrócić szczególną uwagę na jego budowę. Najlepszym wyborem może być kieszeniowy materac sprężynowo-kokosowy o szerokości 140 cm. Kieszenie dobrze tłumią odgłos uginających się sprężyn, a warstwa wykonana z naturalnego włókna kokosowego jest jednolita, ekologiczna i zapobiega rozwojowi roztoczy oraz nadmiernemu zawilgoceniu.

Dla jednej osoby polecane są także materace piankowe 140×200. Dostępne są opcje, które różnią się od siebie użytym materiałem:

  • wysokoelastyczna pianka układana w kształcie fal odpowiada naturalnym krzywiznom ciała;

  • pianka termoelastyczna reaguje na nacisk i temperaturę, przez co dobrze dopasowuje się do kształtu sylwetki;

  • pianka lateksowa cechuje się przede wszystkim wysoką higieną dzięki właściwościami antygrzybicznymi.

Niezależnie od wyboru tworzywa, twardy materac piankowy zapewni odpowiednie ułożenie ciała podczas snu, co zaowocuje zdrowym, spokojnym wypoczynkiem.

Jaki materac dla pary?

Łóżka dla par posiadają zazwyczaj standardowe wymiary pozwalające na instalację materaca 160×200. Kokos, sprężyny czy pianka HR – jaki materiał wybrać, aby dopasował się do różnej wagi i wzrostu osób? Świetnym rozwiązaniem pokrycia łóżka będzie ostatnia opcja. Dobrze dobrany materac wysokoelastyczny 160×200 z pianki poliuretanowej jest nie tylko wygodny, ale także odporny na odkształcenia. Sprężystość materiału ułatwia zmianę pozycji podczas snu, a struktura budowy komór materaca zapewni wysoką wentylację, co powoduje lepsze dopasowanie w zależności od wagi użytkownika.

Większy poziom komfortu można zapewnić sobie wybierając matę wielostrefową, która posiada różną twardość w zależności od części ciała jaką ma podpierać materac. 7 stref to najlepsza z dostępnych opcji, gdyż zapewnia dobre ułożenie stóp, łydek, ud, miednicy, odcinka lędźwiowego, a także barków i głowy. Świetną alternatywą będzie materac sprężynowy 160×200. Cena takiego rozwiązania jest dużo niższa, niż w przypadku materaca wielostrefowego, a ponadto modele te niwelują uczucie dyskomfortu tzw. zapadania się oraz cechują się długą żywotnością.