Najlepsze gry wszech czasów na Xbox One

Najnowsza konsola Microsoftu miała swoją premierę ładnych parę lat temu, bo pod koniec roku 2013, jednak mimo upływu lat nadal zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie. Co jakiś czas producenci gier wypuszczają nowe hity na tę platformę, a tytuły cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem jeszcze przez wiele lat po wydaniu. Dzisiejszy artykuł będzie zestawieniem gier będących liderami w swojej kategorii.

1. Diablo III – najlepszy hack ‘n’ slash

Trzecia odsłona jednej z najbardziej znanych serii autorstwa Blizzard North, autorów m.in. znanego na świecie MMO – World of Warcraft. Pan Terroru powraca do świata Sanktuarium aby siać postrach i zniszczenie. Wersja konsolowa zawiera rozszerzenie Reaper of Souls dodające m.in. nowy V akt, nowego bossa – pana śmierci Maltaela oraz nową klasę – Krzyżowca. Rozgrywka konsolowa nieco się różni i będzie sporym zaskoczeniem dla graczy znających Diablo III z odsłony pecetowej.

2. Wiedźmin 3: Dziki Gon + dodatek Krew i Wino – najlepszy RPG

Produkcja polskiego studia CD Projekt Red będąca kontynuacją serii na bazie prozy Andrzeja Sapkowskiego opowiadającej historię Białego Wilka. Przepiękny, otwarty i wielowątkowy świat został dodatkowo rozszerzony w dodatku Krew i Wino dodając zupełnie nową lokalizację, bohaterów oraz możliwość stania się właścicielem posiadłości, którą można następnie rozbudowywać wykonując szereg interesujących i nierzadko zaskakujących zadań. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów gier RPG.

3. Overwatch – najlepszy sieciowy FPS

Kolejna perełka w tym zestawieniu autorstwa amerykańskiego giganta Blizzard North. Opowiada historię organizacji antyterrorystycznej Overwatch skupiającej w swoich szeregach osobliwych członków o różnych osobowościach i motywacji. Agencji tacy jak rzucający shurikenami i odbijający pociski kataną samuraj-cyborg Genji, lecząca i osłaniająca drużynę Mercy czy znikający wśród cieni i zabijający bronią z tłumikiem Reaper sprawiają, że Overwatch łamie konwencję klasycznej strzelaniny sieciowej. Ogromnym plusem są wprowadzane regularnie aktualizacje dodające nową zawartość taką jak m.in. mapy, postacie oraz skórki (skiny).

4. FIFA 19 – najlepsza gra sportowa

Kolejna odsłona wydawanej co roku przez EA Games najpopularniejszej gry piłkarskiej na świecie. Gra pozwala wcielić się w managera drużyny sportowej lub wziąć los we własne ręce i samodzielne rozegrać kilka meczy. Produkcja daje możliwość przeprowadzenia szybkiej rozgrywki towarzyskiej, zorganizowanie wielogodzinnych i emocjonujących turniejów grając ze znajomymi, rodziną lub graczami z całego lub odczucie na własnej skórze jak to jest być piłkarzem w trybie fabularnym. FIFA 2019 odznacza się fotorealistyczną grafiką, jeszcze lepszą fizyką oraz mechanikami rozgrywki. „Must have” dla wszystkich fanów zmagań sportowych.

5. Forza Horizon 4 – najlepsza gra wyścigowa

Czwarta odsłona jednej z najlepszych serii gier wyścigowych zabiera nas tym razem na teren wyspiarskiego kraju – Wielkiej Brytanii. Producenci oddali do dyspozycji graczy ponad 450 modeli samochodów oraz dziesiątki tras wraz z dynamicznie zmieniającymi się porami roku i pogodą. Przepiękna, realistyczna grafika dająca możliwość rozgrywki w rozdzielczości 4K, z wykorzystaniem technologii HDR dostarcza niezapomnianych, najwyższej jakości doznań podczas rozgrywki jednoosobowej lub zmagań z innymi graczami w trybie multiplayer.

6. Red Dead Redemption 2 – najlepsza gra akcji

Jedna z głośniejszych premier roku 2018 autorstwa Rockstar Games, producenta jednej z najbardziej znanych serii gangsterskich – GTA. Akcja gry rozgrywa się na dzikim zachodzie, gdzie gracz wciela się w rolę Arthura Morgana. Jest to jedna z najbardziej realistycznych produkcji w historii, ponieważ twórcy zadbali tutaj o najdrobniejsze szczegóły takie jak zmiana wyglądu bohatera w zależności od prowadzonego trybu życia, ubrania, na których pozostają ślady krwi czy brudu oraz wiele aktywności pobocznych takich jak łowienie ryb. Co więcej, zastosowano tutaj zaawansowaną sztuczną inteligencję bohaterów niezależnych (NPC) reagujących i komentujących obecność bohatera w zależności od jego poczynań w danym mieście. Ranking gier na xbox one sprawdź !