Top 10 aplikacji ułatwiających życie

Dzisiejszy świat to świat ludzi zabieganych, świat szumu informacyjnego-dziesiątki numerów, adresów, dat, terminów, można się w trym wszystkim pogubić. W tym artykule postaram się przedstawić 10 najlepszych aplikacji na smartfona ułatwiających życie i pozwalających uporządkować chaos pojawiający się w natłoku codziennych spraw.

1. Magnus

Jest to aplikacja dla miłośników dzieł sztuki pozwalająca wyszukać informacje takie jak tytuł, opis, imię i nazwisko autora na podstawie fragmentu danego obrazu, grafiki itp. wykonanego telefonem. Magnus pozwala także na wybranie określonego fragmentu i ustawienie go jako tapety w smartfonie.

2. TickTick

Darmowy program pozwalający tworzyć listy zadań do wykonania, czyli tzw. checklisty. Jest to bardzo rozbudowany organizer pozwalający na integrację z kalendarzem, nadawanie priorytetów określonym czynnościom, dodawanie ich za pomocą maila, a także przypisywania załączników. Posiada on wiele więcej funkcji, które są dostępne tylko w wersji płatnej.

3. Mapify

Jest doskonałym rozwiązaniem dla obieżyświatów i miłośników podróży. Pozwala tworzyć listy miejsc, które chcemy odwiedzić, planować wycieczki, zamieszczać filmy i zdjęcia, dodawać lokalizacje, a także czerpać inspiracje z relacji innych użytkowników.

4. PhotoScan

Aplikacja udostępniona przez Google, pozwala na uporządkowanie domowej kolekcji zdjęć i uwiecznienie ich w wersji elektronicznej. PhotoScan za pomocą wbudowanego w telefon aparatu skanuje fotografię następnie zapisuje ją i archiwizuje w postaci pliku graficznego. Tak wygenerowany obraz można także udostępnić innym użytkownikom w postaci bezpośredniego linku.

5. Shazam

Shazam to popularne oprogramowanie pozwalające na rozpoznanie tytułu oraz autora danego utworu na podstawie jego fragmentu odtwarzanego z radia czy np. YouTube jako podkład do reklamy, czy materiału video. Jest szczególnie przydatny w momencie, gdy zasłyszana gdzieś piosenka „wpadnie” nam w ucho, a nie jesteśmy w stanie jej zidentyfikować.

6. Listonic

Nierzadko zdarza się sytuacja, w której będąc w biegu docieramy do domu i spostrzegamy brak produktów spożywczych lub innych artykułów. W przypadku gdy nie mamy czasu sporządzić listy zakupów a tym bardziej zrobić ich samemu z pomocą przychodzi aplikacia Listonic. Pozwala ona na sprawne i szybkie tworzenie takich list, ich modyfikację oraz dzielenie się i otrzymywanie już sporządzonych od rodziny lub znajomych. Program posiada także ciekawą funkcję generowania listy za pomocą komend głosowych, następnie jest ona porządkowana automatycznie zgodnie z układem alejek w sklepie.

7. Stocard

Życie w społeczeństwie to miliony kart lojalnościowych – plastikowych, papierowych, sprawiających, że portfel i kieszenie stają się coraz bardziej wypchane. Z pomocą przychodzi Stocard, aplikacja pozwalająca na przechowywanie wielu kart stałego klienta sklepów typu Biedronka czy Rossmann dając także możliwość wyboru spośród ponad 200 dostępnych opcji – szybko i wygodnie!

8. LastPass

Doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają trudność z zapamiętaniem dużej liczby haseł. Jest to aplikacja-sejf pozwalająca przechowywać najpotrzebniejsze informacje i pliki w jednym bezpiecznym miejscu sprawiając, że do zapamiętania mamy dane dostępowe do tylko jednego konta. LastPass dostępne jest w wersji darmowej oraz Premium, która udostępnia aż 1 GB przestrzeni dyskowej.

9. Calm

Calm, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na rozładowanie stresu, uspokojenie nerwów (ang. Calm – spokojny). Robi to ustalając harmonogram wykonywania powolnych wdechów i wydechów działających na organizm wyciszająco. Sesja może trwać od 3 do 25 minut i uwzględniać różne warianty takie jak medytacja lub odzyskanie skupienia.

10. Waze

Jedna z lepszych nawigacji dla kierowców, która oprócz standardowych funkcji posiada także kilka bardzo przydatnych opcji dodatkowych. Najważniejszą z nich (i najbardziej przydatną) jest wyświetlanie bieżącego natężenia ruchu i wybieranie najbardziej optymalnej trasy pozwalając uniknąć korków. Waze wskazuje także stacje benzynowe, na których zatankujemy w najniższej cenie obniżając koszty podróży.