Top 5 najlepszych hitów na PS4

Gry komputerowe na stałe wpisały się do kanonu współczesnej kultury i rozrywki, przy czym wiele tytułów otoczonych jest niemalże kultem. Dostępne są one na wiele platform takich jak PC, Xbox One oraz PS4. Dlaczego wybrałem tą ostatnią? Myślę, że z sentymentu do lat dziecięcych, kiedy to premierę miała pierwsza generacja Play Station, która była wtedy przełomem. Wybór był trudny, a tworząc to zestawienie starałem kierować się opiniami środowiska graczy, dla których każdy z tytułów był w jakiś sposób szczególny.

Najlepsze gry na PS4

1. God of War

Na kolejną część przygód Kratosa przyszło nam czekać aż pięć lat – ale było warto! Tym razem bohater zadarł z bogami nordyckimi, którzy są znacznie mniej pobłażliwi niż ci olimpijscy, do tego został on ojcem, ale czy dobrym? Krwawa tak jak poprzednie edycje najnowsza odsłona GoW w pełni wykorzystuje możliwości PS4 Pro umożliwiając rozrywkę w rozdzielczości 4K.

2. Marvel’s Spider Man

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników Marvela osadzona w realistycznie odwzorowanym Nowym Jorku, po którym podróżujemy zarówno podczas misji fabularnych jak i szybując pomiędzy wieżowcami w trybie swobodnej eksploracji. Główną atrakcją są jednak walki z bossami oraz ich sługusami, gdzie możemy korzystać ze wszystkich pajęczych umiejętności – od strzelania i obezwładniania siecią, poprzez chodzenie po ścianach aż do rzucania pobliskimi przedmiotami oraz przeciwnikami. Pozycja obowiązkowa!, bo kto nie lubi człowieka pająka?

3. Red Dead Redemption 2

Kolejna produkcja od Rockstar Games, autorów jednej z najbardziej znanych serii – GTA. Jest to jedna z najgłośniejszych produkcji tego studia, a jej akcja rozgrywa się na dzikim zachodzie. Producent zadbał o najdrobniejsze detale czyniąc grę ultrarealistyczną. Chodzi tutaj nie tylko o zmiany wizualne takie jak ślady krwi czy brudu na ubraniu powstające jako efekt wykonywanych czynności, ale także zmieniające się nastawienie mieszkańców miast w zależności od poczynań bohatera.

4. Wiedźmin 3: Dziki Gon + Dodatek Krew i Wino

Hitowa produkcja naszego rodzimego studia CD Projekt Red, od której premiery minęło już sporo czasu, jednak najnowszy dodatek wprowadził do rozgrywki powiew świeżości. Krew i Wino wprowadza zupełnie nową lokalizację, frakcję w Gwincie oraz daje Geraltowi możliwość wykupienia posiadłości, którą można następnie rozbudowywać wykonując szereg questów. To wszystko sprawia, że i tak już ciekawy, wielowątkowy i otwarty świat Wiedźmina zyskał zupełnie nowy charakter. Grafika w trzeciej części, pomimo że ma już kilka lat nadal powala na kolana i wyciska ostatnie soki z konsoli.

5. Resident Evil 2

Remake oryginalnego survival-horroru wydanego w 1998 roku przez firmę Capcom na pierwszą generację Play Station. Łączy w sobie oldschoolowe mechaniki oraz fabułę sprzed ponad 20 lat z nowoczesną rozgrywką i grafiką ma miarę 21 wieku. Wprowadza także sporo nowych wątków sprawiając, że odkrywamy znany już świat i bohaterów na nowo, a klimat sprzed ponad dwóch dekad przedstawiony w zupełnie nowej oprawie potrafi wystraszyć. Resident Evil 2 to pozycja obowiązkowa zarówno dla wieloletnich fanów serii, jak i tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli z nią styczności doskonale pokazując, że pewne rzeczy nigdy się nie starzeją.

Podsumowując, powyższa lista składa się z pięciu tytułów, które są jednymi z najnowszych odsłon przedstawiających bohaterów oraz uniwersum znanych i lubianych od wielu lat serii. Dostosowane do najnowszych standardów rozgrywki oraz audiowizualnych zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie.
Oczywiście zestawienie Top 5 najlepszych i najważniejszych gier na konsolę PS4 jest wyborem do pewnego stopnia subiektywnym a każdy gracz może umieścić na podium swoich faworytów. Kontynuacji doczekało się o wiele więcej znanych i lubianych tytułów takich jak na przykład Crash Bandicoot, Bloodborne (Dark Souls) czy Metal Gear Solid 5: Phantom Pain udowadniając swoją ponadczasowość.