KONSTRUKCJE DLA ARCHITEKTÓW

Konstruktorzy, architekci, inżynierowie budownictwa – przedstawiciele wszystkich tych profesji są ze sobą powiązani. Wszystkie ich działania prowadzą do wspólnego celu – powstania budynku, który będzie doskonale i niezawodnie spełniał swoją funkcję. W swojej codziennej pracy architekci muszą mierzyć się z wyzwaniami, które z pozoru mogą się wydawać nie do końca związane z sednem ich obowiązków.

Każdy budynek, aby mógł dobrze funkcjonować i pozostawać niezawodnym i stabilnym przez długie lata potrzebuje przede wszystkim solidnych fundamentów i dobrze zaplanowanych i postawionych konstrukcji. Dla architekta idealnym rozwiązaniem jest możliwość wykonywania modelowania, analizy i projektowania w jednym programie.

Coraz większą popularność zarówno wśród architektów, konstruktorów i przedstawicieli pokrewnych zawodów zyskuje program SCIA Engineer, który stanowi kompleksowe i w pełni zintegrowane narzędzie umożliwiające wielowymiarową analizę konstrukcji budynków wszystkich typów. Co ciekawe, za pomocą SCIA można poddawać analizie i przekształceniom także konstrukcje złożone z wielu materiałów.

W pełni profesjonalny i zaawansowany program do obliczeń konstrukcji to podstawa pracy każdego konstruktora. Uniwersalność to kluczowa cecha, na którą warto zwrócić uwagę przy doborze oprogramowania. SCIA https://www.scia.com.pl/ jest narzędziem odpowiednim do tworzenia wszystkich typów projektów jak chociażby: budynków przemysłowych, biurowców, a nawet mostów.

Głównym założeniem producentów programu było stworzenie rozwiązania, które od początku będzie umożliwiało pracę nad projektem w oparciu o technologię modelowania informacji o projekcie czyli BIM. Dzięki temu SCIA jest programem, który sprawdzi się idealnie zarówno w kwestiach czysto technicznych, jak projektowanie konstrukcji przez architektów czy inżynierów budownictwa, a także jako narzędzie do zintegrowanej pracy projektowej.