Profesjonalny program do aranżacji wnętrz

Program do projektowania wnętrz powinien nie tylko zapewniać komfort tworzenia, ale także efektowne wizualizacje wnętrz. W rzeczywistości klienta najbardziej interesuje to, jak zastanie zaprezentowany efekt. Właśnie dlatego profesjonalny program do aranżacji wnętrz musi zapewniać fotorealistyczne przedstawienie rzeczywistości, a i to czasami jest już zbyt mało dla zleceniodawców.

Statyczne wizualizacje wnętrz doskonale sprawdzają się w katalogach, na bilbordach, czy innych materiałach drukowanych. Niestety jako prezentacja projektu klientom, to czasami zbyt mało. Dla najbardziej wymagających stworzono inne rozwiązanie – renderowanie w czasie rzeczywistym. Program do projektowania wnętrz kompatybilny z takim narzędziem to np. ARCHLine.XP z silnikiem ARCHLine.XP Live.

Wizualizacje wnętrz w formie wirtualnego spaceru to coś, co zrobi wrażenie nawet na tych wymagających klientach. Dodatkową „atrakcją” może być wprowadzanie zmian w czasie rzeczywistym. Dzięki temu inwestor może zobaczyć np. sofę w kilku wariantach, a to wszystko za pomocą kilku kliknięć, bez oczekiwania na render.

Profesjonalny program do aranżacji wnętrz powinien ułatwiać sprzedaż i komunikację z klientem. W rzeczywistości to jest właśnie nadrzędnym celem architekta wnętrz – sprostać oczekiwaniom inwestorów, zachowując funkcjonalność i ergonomię pomieszczenia. Ustalenie wszystkich detali podczas wirtualnego spaceru ułatwia to zadanie.

Wizualizacje wnętrz są ważne i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości, program do projektowania wnętrz to jednak coś więcej. Istotne są także m.in. nieustannie aktualizowane biblioteki mebli i akcesoriów do wnętrz. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu czasu – stworzenie każdego elementu od podstaw jest długotrwałe i trudne.

Z drugiej strony bardzo ważna jest bieżąca aktualizacja zasobów. Zarówno polskie, jak i światowe marki wnętrzarskie ciągle zmieniają swoje kolekcje, a wielu klientów oczekuje ich w swoich projektach. Dostęp do nowych, modnych mebli, czy dodatków zapewnia możliwość tworzenia wnętrz w duchu bieżących trendów.

Ważne są wizualizacje wnętrz, biblioteki modeli 3D, sposób licencjonowania oraz oczywiście cena. Niezależnie jednak od tego, czy te warunki zostały spełnione, dobrze jest samodzielnie przetestować program. Podczas użytkowania bezpłatnej wersji demo można zdecydowanie lepiej poznać program niż tylko poprzez czytanie o nim.